O nagrodzie Darwina i Nobla

Na pewno każdy kiedyś słyszał o międzynarodowym wyróżnieniu jakim jest nagroda nobla, ale czy słyszeliście o nagrodzie darwina?

Nagroda Nobla  to jedna z najbardziej ekskluzywnych nagród jakie można dostać za swoje wybitne osiągnięcia. Nagroda Nobla przyznawana w sześciu kategoriach: Fizyce, Chemii, Fizjologi lub Medycynie, Literaturze, Pokojowa i Ekonomii. Nagroda ta została pierwszy raz przyznana w 1901 roku i z niewielkim przerwami jest przyznawana do dnia dzisiejszego. Nagroda nobla jest prestiżowa i nie łatwo ją uzyskać a sposób wyboru kandydatów jest rygorystyczny. Pomimo tego zdarzają się wybory dyskusyjne jak miało to miejsce z przyznaniem pokojowej nagrody nobla prezydentowi USA Barackowi Obamie.

Następną ciekawą nagrodą przyznawaną za swoje działania jest nagroda darwina. Szkoda tylko, że nagroda ta nie jest już wyróżnieniem którą człowiek chciałby się chwalić. Nagroda ta powstała na cześć odkrywczy teorii ewolucji Charlsa Darwina. Nagroda Darwina przyznawana jest pośmiertnie ludziom którzy zmarli w sposób po prostu głupi. Nagrody są przyznawane co roku na podstawie rezultatów głosowania dokonanych w internecie. Jest to dosyć kontrowersyjny „konkurs” cieszący się dość dużą popularnością. Istnieje jeszcze wiele pozostałych szanowanych i sławnych nagród, ale przygnębiające jest to, że tak naprawdę przeciętny człowiek nie ma większych szans by je zyskać, jednakże jej dostanie daje na pewno mnóstwo zadowolenia i warto do tego zmierzać.


Leave a Reply


× 5 = dwadzieścia pięć