Strategie w pokerze badugi

Wstęp

Badugi to czterokartowa odmiana pokera dobieranego. Celem gry jest uzyskanie najlepszej kombinacji Badugi w trakcie trzech rund rozgrywki. W ich trakcie trzykrotnie możemy wymienić posiadane karty, by uzyskać najlepszą kombinację. W ostatniej rundzie, gracz z najlepszym układem Badugi wygrywa.

Ostatni, ale nie najgorszy

Jak w przypadku każdej innej gry, istnieje niezliczona ilość strategii, pozwalających na odgadnięcie kombinacji przeciwnika. Jednym z kluczowych elementów jest pozycja. Gracze, którzy dobierają na końcu mogą przeanalizować grę przeciwników, którzy swój ruch wykonali przed nimi. Pozwala to na wybranie najlepszej strategii i zastosowania odpowiedniego blefu. Ponadto, ostatni gracz może porównać siłę swojego układu z przeciwnikami.

Im więcej graczy, tym większa szansa na czterokartowe Badugi

Pozostając w temacie ostatniej pozycji, im więcej graczy bierze udział w grze, tym większa szansa na czterokartowe badugi. W tej sytuacji najlepiej nie bleforwać z dwu lub trzykartową ręką, ponieważ współczynnik ryzyka jest wielokrotnie wyższy. Blefowanie będąc w posiadaniu dobrych trzech kart jest bardziej rozsądne, pod warunkiem, że ilość graczy jest mniejsza niż czterech.

Grając przeciwko graczom, którzy nie wymienili kart, zaleca się niewymienianie kart.

Istnieje jedna, prosta zasada ? nie dobierać kart grając przeciwko innemu graczowi który ich nie dobrał. Jeżeli w jakimś punkcie gry znajdziesz się w takiej sytuacji, nie masz wyjścia. W przeciwnym wypadku chwytasz się desperacko ostatniej deski ratunku, zwiększając znacznie szanse na swoją przegraną.

Pozbądź się tłumu

Wybór początkowej ręki jest krytycznym momentum w grze, który może dać Ci ogromną przewagę podczas przebiegu całej gry. Jeżeli masz dobry układ, warto znacznie podbijać zakłady, by wyeliminować najsłabszych graczy i grać przeciwko tym, którzy mają dobre karty, bądź blefują.

Zwracaj uwagę na dobieranie kart przez innych graczy

Mając dobra rękę, jeżeli Twoi przeciwnicy dobierają, oznacza to, że najprawdopodobniej masz wygrane karty. W takich sytuacjach też warto podbijać zakłady, jako, że możesz być niemal pewny, że twoje karty są lepsze od kart przeciwników, nawet jeśli to miałby być tylko trzykartowy układ.

Dobre Badugi, Złe Badugi

Nie ma wątpliwości, że mając A, 2, 3,4 w różnych kolorach masz czterokartowe wysokie b adugi. Ponadto, mając cztery karty poniżej siódemki lub dwie poniżej piątki też masz dobry układ. Zaczynanie gry z kartami powyżej 8 byłoby nierozsądne.

Efektywna strategia dla zwiększenia swoich szans

Matematyczne podejście do gry może w znacznym stopniu poprawić twoje szanse w badugi. Na przykład, kiedy przeciwnik dobiera jedną kartę, spośród całej talii istnieje tylko 10 kart, które umożliwiłoby mu uzyskanie czterokartowego badugi. Dlatego też gracz z badugi z najwyższą ósemką, może być pewny, że pięć z tych kart (a do 8, minus trzy pary) zagwarantuje mu wygraną. To efektywna strategia, która pozwoli lepiej oszacowywać swoje szanse.

Posługuj się zróżnicowanym wachlarzem taktyk, za każdym razem graj inaczej

Istnieje ogromna ilość strategii, a wciąż powstają nowe, wraz z rozwojem i ?dojrzewaniem? gry. Gracze zyskują doświadczenie, jest bardzo prawdopodobne, że grasz przeciwko graczom, którzy po rozegraniu jakiejś ilości partii opracowali swoje własne strategie, zwłaszcza, gdy masz do czynienia z tą samą grupy ludzi. Dlatego też warto zmieniać swoją taktykę i za każdym razem grać inaczej.

Podsumowanie

Tak więc, najważniejszą zasadą jaką powinieneś zapamiętać jest zwracanie uwagi na początkowe karty, eliminacja graczy poprzez podbijanie stawek i taktyczne podejście do gry. Graj mądrze, a zgarniesz całą pulę. Jeżeli dobrze Ci idzie, spróbuj też szczęścia w pokerze razz.


Leave a Reply


pięć + = 14